| waXonwaXoff a întrebat:

Am o cartela Orange prepay, si o am de ceva timp.Cand am bagat-o azi in telefon, am sunat la 222 si la 333 si imi spunea "Contul tau prepay este blocat". Intrebare:Cum il deblochez,eu pot primii mesaje si apeluri,ma gandeam sa o reincarc,merge? Adica daca o reincarc merge sa sun? Sau daca trebuie deblocata, cum o deblochez?

Răspuns Câştigător
| petrica1111 a răspuns:

Trebuie sa o deblochezi sunand de pe alt telefon la 444, iei lagatura cu unul dintre operatorii Orange apoi ii dai datele necesare(nr. telefon, pin, rtc) Il informezi despre ce este vorba, el o sa-ti spuna ce are si in scurt timp o sa deblocheze numarul. Succes si Funda! d

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca te afli in perioada de gratie, poti recupera numarul efectuand o reincarcare. Suna la colegii nostri de la Serviciul Clienti, 021 203 30 32 si afla daca mai poti recupera numarul.
O zi buna,
Oeange helpers

| catalinmobil a răspuns:

A mers? deoarece vreau si eu sa incerc! deoarece am si eu problema asta exact ca tine

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Salut... apelez *133# si imi scrie cont blocat ..de ce? astept raspuns si tot odata ajutati-ma sa imi deblochez numarul, va multumesc

| waXonwaXoff explică (pentru Constantin_Popa_1988):

ESTI IDIOT? asta am intrebat si eu

| adydan a răspuns:

Roaga pe cineva care are Orange sa sune la rel cu clientii, e singura solutie, bafta