| eeeeeeeeee a întrebat:

Am o colega de camera pocaita care cat e ziulica de lunga lalaie cantari din alea despre dumnezeu fara nici un dumnezeu.pe mine ma cam enerveaza chestia asta dar mi-e oarecum sa-i zic, oare ea nu se prinde singura? cand mananca, nu se sfiieste sa dea volumul mai incet la televizor(da' ce, sa asculte ea chestii dintr-astea "din lume"?), dar mie nu-mi da de ales si ma forteaza sa stau toata ziua cu castile in urechi si sonorul la maxim.cand asculta "radio vocea evangheliei nu e asa un mare chin, dar ma enerveaza ca trebuie sa il ascult si eu, cand si ea are casti(dar ei ii fac rau.probabil isi inchipuie ca eu sunt mai rezistenta). am uitat sa zic ca je nu fredoneaza melodii "pacatoase" din respect, dar oare n-ar trebui sa incep si eu sa zbier? ce-i de facut?

40 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Iati draga inima in dinti si spune-i ceea ce ai pe suflet, fiecare are dreptul la replica asa ca zii ceea ce ne-ai spus si noua si ca tu nu esti obligata sa-i asculti ei slujbele de pocainta, fiecare trebuie sa-si respecte religia sa, dar intr-un mod cat mai personal, nu trebuie sa auda toata lumea(zic asa datorita faptului ca nu toate din camera nu sinteti de aceeasi religie), deci fiecare sa asculte pentru el, slujbele, predicile si tot restul.Iti doresc multa bafta si noroc.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Spune-i colegei tale ca cante in soaptalaughing

| borsec a răspuns:

Varsa-i apa in radio... ups big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Spune-i ca atata timp cat tu ii respecti credinta, sa ti-o respecte si ea pe a ta. Credinta se manifesta fanatic intr-o biserica si nu intr-un apartament. Ca trebuie sa iti respecte spatiul intim si ca nu trebuie sa te agaseze; ca si tie iti place Metallica, dar nu o innebunesti si nu ii impui placerile tale. Si mai spune-i ca respectul sine se vede in respectul pentru altii.

| covexrobu a răspuns:

Iti zic eu mai simplu cum faci. Cand nu este acasa iei o striata spargi boxele din casa casetofon tot ce scoate sunet. Daca iti comenteaza ceva 2 pumni in freza si vreo 3 striate pe spinare. Glumeam spune-i frumos sa inteleaga ca tu nu esti obligata sa asculti ***-urile ei si ca ai si tu nevoie de liniste. Daca nu te intelege treci neaparat la prima metoda fara frica.

| moonY a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floorcinu esti de groaza rolling on the floor iar sunt sub masa rolling on the floor

| moonY a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor daaap.tocmai ce ma ridicasem, criticul rolling on the floor

| moonY a răspuns:

Nu era vorba despre ea, emil rolling on the floor
stiu eu ce incerci tu sa eviti rolling on the floor

| moonY a răspuns:

Da da da. rolling on the floor
da' pe ea ai intrebat'o daca vrea?

| moonY a răspuns:

Multumim lia.
medalia ta imaginara chiar va compesa stupidele ce vor urma rolling on the floor

| anonim a răspuns:

Pocaieste-te si tu! rolling on the floor
ce rau sunt..., nu ai ce sa le faci.este de la dumnezeu. laughing

| anonim a răspuns:

@criticule, vrei sa se paruiasca cu anna? laughing

| anonim a răspuns:

Scorpio89-gata, te-ai realizat.auzi,iti cumpara robert un audi, si unde mai puyi ca iti face deosebita onoare de a te include in haremul lui. rolling on the floor tongue

| anonim a răspuns:

@moony-mai, incerc si eu sa o bag in fata pe scorpio, si tu acum..., rolling on the floor

| want2bMajestic a răspuns:

T duci si ii zici in fata ca te deranjeaza...stiu cum e... bunica mea era de la penticostali.si era grav... dca ramaneam in casa...imi plesneau urechile

| lia a răspuns:

Cinu, Moony, Emil, Criticul aveti medalie de aur de la mine laughing

| lia a răspuns:

Hey ma bag si eu cand e vorba de stupide....In ultima perioada sunt si eu magnet big grin

| Klara a răspuns:

Si eu am avut o colega pocaita care incerca sa ma faca sa cred in Isus si i-am zis ca nu vreau si ca ma doare undeva de Isus al lor si de credinta lor, si n-a mai vorbit cu mine. Faza e ca stateam si cu ea in banca, era de-aia tocilara care nu copia de frica Domnului, si de fiecare data cand era vorba de ceva, ea neaparat tinea sa mentioneze de principile ei biblice. Plus ca nu fuma, nu bea, nu venea la nici un chef, la nicio zi de nastere, si pe noi ne chema la intrunirile lor cu biserica. Cativa colegi au si vrut s-o bata. Ar fi fost bine sa-i aplice o sfanta corectie, dar nici chiar s-o bata. In fine, daca chiar te enerveaza colega ta penticostala, da-i jet si n-o mai baga in seama...

| alexam a răspuns:

Oooof! Grea situatie! sad Ar trebui dupa parerea mea sa vorbesti deschis cu ea... Din pacate nu consider ca o face pur si simplu... astia au tot felul de metode de atras lumea, probabil se gandeste ca te face curioasa, si apoi gata! Te ameteste putin de cap, de indoctrineaza, de iti schimbi religia sau mai stiu eu... Spune-i ca te deranjeaza, si sa va respectati un pic. Nu neaparat sa isi tina tot timpul castile in urechi, dar nici sa te deranjeze pe tine. Explica-i ca tu deja ai tot rabdat si asteptat, si de-asta vrei sa incerce o schimbare, nu doar tu sa stai cu castile pe urechi, sa nu o mai auzi pe ea. Daca vezi ca nu vrea, sau nu functioneaza, atunci nu iti mai ramane decat sa zbieri si tu pe limba ta ( dance, pop, manele, sau populara! ), sau sa canti Prohodul care are vreo 50 de strofe, sa vezi ce zice, sau ce face... Ultima, dar ultima solutie este sa iti gasesti o alta camera, si un partener de camera pe masura fetei cu pricina! happy Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Onutzu a răspuns:

Cata rabdare poti sa ai! Eu in locul tau ii aruncam televizorul sau radioul pe fereastra sau pe pocaita laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii clara si decisa, ii spui ca tu nu esti obligata sa asculti. nu ai nimic impotriva, este credinta ei, dar sa te respecte asa cum si tu o respecti pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha ha ha, Scorpio89, ce tare esti rolling on the floor Ti-ai atras nenorocirea asupra ta, vei fi osindita la chinuri vesnice, ura si blesteme or sa cada pe capsorul tau, ha ha ha. Fugi cit mai ai timp, cine s-a luat de pocaiti a fost strivit. I-au sarit toti in cap rolling on the floor O sa ploua cu stupide asupra ta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N'ai ceva Guta/Salam sau un rock d'ala turbat dat un pic la maxim?
Sau zici ca ai fost la orl si nu mai poti asculta muzica la casti ca o sa surzesti... daca comenteaza ii spui ca o sa ajunga in iad pentru ca a contribuit la surzirea talaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un fan Florin salam drept coleg, si nu intelegea ca ma enerveaza asa ca i-am turnat apa in casetofon cum spune Aliosa6 si-a mers, el credea ca-i de la ploaie ca-l tinuse in geam, apoi asculta pe telefon la casti si se auzea tare si cand s-a dus la WC i-am intepat firele de la casti si nu mai mergeau apoi asculta muzica la difuzorul telefonului si ma enervam cand auzeam vocea aia ragusita si melodiile alea de jaleee a lu' salam si nu vroia sa lase mai incet si cand m-am dus nervos sa-l omor de nervi si-a infipt mana in parul meu laughing sincer, m-a apucat de par si mi-a rupt o gramazime de fire din cap, si aveam parul ff scurt, nu-nteleg cum a reusit sa ma apuce, deci e adevarat ca daca vrei poti laughing i-am tras o bataie de-am crezut ca nu se mai ridica, daca ajungeti in situatia noastra sa-ti pui inainte o caciula pe cap, iti spun din experienta, doare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite-o in Londra la robertrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@criticul & cinu rolling on the floor))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emil, stii tu, ca la asta nu m-am gandit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa Emile, ca se descurca el... le cumpara cate un audi A4 la amandoua si le impaca ...ca doar nu e degeaba injiner...nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emil, nu o corupe si pe scorpio sa se pocaiasca...ai sa ai un stupid in pluslaughingP.S.am fugit la mecibig grin