| virgil_9750 a întrebat:

Am o imprimanta HP Officejet Pro L7680, la care de 2, 3 luni folosesc cartuse reincarcabile. Acum imi da eroare la printhead, cel negru/galben. Se mai poate repara? Din pacate cartusele compatibile fata de cele originale vad ca nu au pompita pentru ca inprimanta sa apese cerneala din cartus... Vreo recomandare (in afara de schimbat capul de imprimare, care e scump)?

4 răspunsuri:
| zacrazy a răspuns:

Despre ce eroare e vorba?

Cu parere de rau, dar asta e problema cartuselor compatibile... Ele, probabil, au fost umplute de "n" ori pana sa ajunga la tine, de aceea calitatea e incomparabila cu cartusele originale.

Cumpara cartuse originale si reumplele pana le ia dracu'. Eu asa fac si imprim undeva pe la 7500-10 000 de pagini, majoritatea alb-negru, pe an.

Cele color sunt mai greu de refolosit, dar cele negre rezista pana la 20 de reumpleri. Evident, cele originale.

| zacrazy a răspuns:

Majoritatea sun reincarcabile.

Incearca sa resetezi. Daca nu merge nici asa... cu parere de rau, ia altele. De curiozitate, cat te-au tinut?

| virgil_9750 explică:

Pai nu sunt doar cartuse combatibile, ci reincarcabile: si anume http://www.okazii.ro/......-hp88.html Problema: imi spune ca capul de printare negru/galben este mort...

| virgil_9750 explică:

Au 2 ani.