| Vlad0123 a întrebat:

Am o masina de spalat Whirlpool awo/d 41205 care nu mai stoarce. Cand ajunge la turatie maxima la stoarcere o ia de la capat. Am intrat in programul de testat al masinii in care iti da erorile, dar cand ajunge la turatie mai mare se opreste fara sa imi afiseze eroarea. Am vazut ca la multi care detin acest model de masina li se defecteaza si nu mai stoarce. A mai avut cineva probleme cu acest model de masina sau ma poate ajuta cu un sfat?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur ca ai setat programul corect? Unele sunt fara stoarcere.

| Vlad0123 explică (pentru darrio2007):

Sunt sigur, ea nu duce programul pana la capat, la turatie mai mare sare din program

| darrio2007 a răspuns (pentru Vlad0123):

Cred ca doar la un service poti rezolva problema.

| DaniTDCI a răspuns:

Ti s-a defectat calculatorul masinii, ultima solutie este sa o duci la un specialist, el va sti ce e de facut

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu stiu fix modelul awo/d 41205. Am Whirlpool si merge "stas". Spui: "Am vazut ca la multi care detin acest model de masina li se defecteaza si nu mai stoarce." Cind ai cumparat-o? Daca abia acum, returneaz-o cit timp se mai poate.

| Vlad0123 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Pai o am de vreo 6-7 ani, s-a defectat dupa 3 ani, dupa care am folosit alta masina, iar acum vreau sa o folosesc iar pe aceasta

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Vlad0123):

Atunci, la service.