| shtefy_4660 a întrebat:

Am o nunta in februarie si nu stiu cu sa ma imbrac pentru ca nu am mai fost la nici o nunta in aceea perioada.Cine ma poate ajuta? Va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| dani9354 a răspuns:

Depinde de bugetul pe care doriti sa il alocati, daca nunta este la restaurant incalzit puteti opta pe o rochie simpla neagra sau grii pentru ca astea sunt culorile care se poarta si pe deasupra o blana care sa treaca de genunchi si neaparat pantofi cu botul rotund, si un plic din paiete negru sau grii.http://tatianaernuteanu.files.wordpress.com/......-o9-10.jpg

3 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Incearca o rochie dintr-un material mai plin, cu tinuta, intr-o culoare uni. nu ceva vaporos sau foarte colorat. Ideea e sa nu apari prea dezbracata, dar nici cu pulover pe gat happy
O rochie gen sarafan, pana la genunchi, frumos accesorizata te poate ajuta. Sa nu iti iei cizme, doar pentru ca e iarna. Un pantof dragut se potriveste mai bine ocaziei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti mireasa nuntii e de preferat sa te imbraci in alb daca esti in Europa, fara nimic din aur pana la punerea verighetei daca esti in Italia-ca e ghinion daca ai alt aur, cu flori de portocal cat mai multe daca esti din Spania caci aduc noroc, fara combinatia de rosu si alb daca esti din Austria caci simbolizeaza bandaje si sange, cu voaluri rosii si galbene care impprastie raul daca esti din Grecia, cu muuuulta levantica si rochie albastra daca esti din Irlanda, saris roz daca esti din India, mult rosu in China, henna pentru maini si picioare daca esti din Maroc, kimono alb in Japonia.
daca esti mirele acelei nunti te imbraci si tu din banii care au mai ramas... dar musai pui un kilt pe tine daca esti scotian.
daca esti unul dintre invitati, de oriunde ai fi trebuie sa ai bunul simt sa nu fii mai strident, mai impopotonat sau mai frumos efectiv decat mirele sau mireasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la o nunta in 14 februarie, anul trecut. Mi-am luat o rochita lunga si pantofi.Am vazut ceva rochite tare dragute, mai grosute, prin magazine. Oricum, nu trebuie sa iti fie frica de frig, restaurantul e incalzit. daca mergi cu masina, n-ai treaba cu zapada de afara...