| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Am o oportunitate sa merg in SUA pentru aproximativ un an, in schimb de experiența.
Stiu cât de mult poate sa însemne un an departe de casa, sunt conștienta, dar nu am prea avut vreo ocazie sa ies ‘in lume’ sau sa experimentez culturi noi etc. Si cred ca este un lucru pe care mi l-as dori suficient de mult încât sa fac aceasta decizie.
Ce credeți?
Vreau sa stiu in mare parte dacă ați fost acolo sau dacă Cunoaște-ți pe cineva, cum e in America fiind in schimb de experiența? Ma refer atât la scoala cât si la viața socială, de zi cu zi, cum sunt oamenii etc.Precizez ca este Chini de experiența in liceu, nu facultate.
Chiar am nevoie de ajutor.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Krax256 a răspuns:

Deja mi-am luat bilet, plec cu tine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te, pentru ca este o experinta unica pe care o vei regreta toata viata, daca nu o faci acum, cand ti s-a ivit ocazia.
Impactul cu occidentul s-ar putea sa te socheze, dar in sensul bun, nu rau. Incearca sa fii deschisa la tot ce-i nou pentru tine si sa profiti, invatand din tot ce ti se ofera, pentru ca nu se stie niciodata, cand poti folosii acele cunsotinte si mai ales cate oportunitati de cariera sau viitor, ti se pot deschide.
Eu una, nu as sta pe ganduri si as accepta din prima plecarea asta!

PS Locuiesc in occident pe peste douazeci si ceva de ani si nu pot decat sa te incurajez sa pleci, pentru ca vei avea parte de o experineta unica.

| sierra1 a răspuns:

Nu te mai gândi nici o secundă! Du-te! Du-te! Du-te!

| anamariarot a răspuns:

Mergi! Cel mai rău lucru care ți se poate întâmpla este să nu îți placă. E o super oportunitate, profită de ea.

| Cristea468 a răspuns:

Du-te zburând eu dacă aș avea ocazia să plec, aș lăsa de toate numa să pot merge