| azzzzorrel a întrebat:

Cum pot sa schimb la calculator in loc de sistem de operare(Chappy in (Dhappy. trebuie sa stiu urgent pentru ca un virus sau nu stiu ce e imi sterge tot din C: astfel incat nu o sa mai am spatiu deloc.am nevoie de ajutor.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Sistemul de operare(windows)nu se schimba acolo in C se instaleaza de ataia ani de cand a aparut tehnologia si acolo ramane si asta e de neschimbat. Poti face asa: iti faci un cd cu windows de care vrei, iti muti tot ce ai in pc ori copii pe cd, iti cumperi un hdd extern sau stick pentru ca daca ai un virus si antivirusul tau(daca ai)nu il sterge sau ai pc prea infectat il ai tot nu numai pe o partitie. Windows il poti descarca de oriunde e gratis, iti sugerez win 7 ca are toate driverele si nu trebuie sa umbli nebun pe net sa iti cauti drivere si spor la munca

| catalinandrei a răspuns:

Nu poti sa ii recomanzi windows7 asa direct! omu poate nu are calculator destul de performant sa ii sustina windows7...plus ca nu am inteles treaba cu hardu extern!? pentru ce? Cel mai bine e sa formatezi calculatorul si sa reinstalezi windowsul. Singurele fisiere care le poti pastra sunt poze, muzica si filme. Ele se viruseaza mai greu decat executabilele si probabil ca nu sunt virusate. BAFTA!