| a1l3x a întrebat:

Am o placa video integrata de 128mb ddr1 si vreau sa imi iau alta dedicata de 512mb sau 1gb ca vreau sa joc gta4 daca stiti un magazin cu placi video ddr1, oare imi merge si ddr 2?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Relevant nu este tipul de memorie pe care-l folosește placa video (ddr1, ddr2, etc.).
Relevant este ce fel de slot ai pe placa de bază. Asta dacă ai - pentru că există câteva modele de plăci de bază (e drept, nu foarte răspândite) care nu au deloc slot de placă video - PCI Express sau AGP (de 4x sau 8x).

În principiu, dacă ai slot PCI Express pe placa de bază, ar trebui să-ți meargă și o placă video de 512MB RAM Ddr2.

Recomandarea mea: http://www.emag.ro/......EMLX2BBBM/

Salutare.