| deny11397 a întrebat:

Am o problema cu cartela. vineri seara si'a pierdut semnalul si de atunci am tot sperat sa'si revina insa niciun semn. a mutat cartela in alt telefon, nici acolo nu a mers. am bagat alta cartela in telefonul meu, gandindu'ma sa nu fie de la telefon, insa aceea a mers. ce pot sa fac? cat ma costa sa'mi pastrez acelasi numar, tinand cont ca nu sunt pe abonament?

7 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta s-a demagnetizat sim-ul, sau a fost dezactivat ca nu l-ati incarcat in termenul de gratie. Puteti pastra nr. trecand pe abonament.

| florin1979 a răspuns:

Sterge cartela, partea aia aurie cu alcool, folosind o carpa moale, fina, o batista sa zic, sau chiar un servetel nazal. poti folosi alcool medicinal. o lasi un minut sa se evapore bine restul de alcool de pe ea, si incerci din nou. daca nu merge, mergi la reprezentanta, Orange Vodafone cosmote, ce ai tu, ma rog, si zici sa iti lase numarul. nu costa mult, maxim 50 RON. dar nu spun, ca nu vreau sa te duc in eroare. tu incearca curatarea cu alcool mai intaihappy

| deny11397 explică (pentru florin1979):

Nu a mers cu alcool sad

| florin1979 a răspuns (pentru deny11397):

Imi pare rau, mergi la reprezentanta firmei de telefonie mobila explica exact ce ai patit, da-i si reprezentatului sa o verifice si gasiti o solutie voi acolo.

| deny11397 explică:

Tin sa mentionez ca sunt pe cosmote si aveam extraoptiune valida in momentul acela.

| deny11397 explică:

Nu a mers cu alcool sigh

| tudor18 a răspuns:

Trebuie sa te duci la Orange sau la Vodafone sati refaci cartela