| criXxXtina a întrebat:

Am o problema, eu si toata clasa mea. Profesorul nostru de matematica are un comportament anormal, uneori vine fericit plin de viata, alteori vine ca la armata ne pune in genuchi in fata lui si daca nu facem nimic deosebit pentru care sa faca asta, si face in general asta cu fetele sau cu baietii mai micuti slabanogi asa. Luand in seama ca uniforma obligatorie este fusta, camasa, sacou, baietii pantaloni de stofa si restul, si daca nu ai nota la purtare scazuta, e putin cam pervers sa zic asa ca sa pui o fata in fusta in genunchi in fata ta. Deja ne-am cam saturat. Ce am putea face? Se intampla la toate clasele si directoarea adjuncta a luat declaratii de la elevi fata de comportamentul profui, dar tot nu il putem da afara. Vreo idee?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca scoala nu a rezolvat problema atunci puteti reclama la ISJ.

| pufulescu a răspuns:

Parintii vostri sa faca in numar cat mai mare reclamtii la Inspectoratul Scolar Judetean. Directorii scolii s-ar putea sa nu intreprinda nimic, desi au luat declaratii, fiindca excluderea profesorului ar insemna pe undeva si manjirea reputatiei scolii.