| evilboy08 a întrebat:

Am o problema și am nevoie urgenta de ajutor.Am dat copy-paste la o imagine din Word pe ecran și acum mi se da refresh greu la ecran.Am și iconițele schimbate.Am făcut un Screen Shot la ecran și am pus pe site-ul asta imaginea : https://sites.google.com/site/lucamanuel96/home

Scuze categoria, dar n-am știut unde s-o pun.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Uite aici extragerea unei fotografii din Office 2007:
http://www.webcooltips.com/......ument.html
Incearca si pentru tine (2003),
pentru si Office 2003 are
"Microsoft Office Picture Viewer".
1.Deschizi documentul word cu fotografia respectiva.
2. Deschizi "Microsoft Office Picture"
3. Te duci pe foto, clik dreapta,
"copy"
4. Te duci in "microosft office picture"
"paste".
5. Save as: Salvezi fotografia cum vrei.
Cand inchizi Office, o sa te intrebe daca salvezi pe Desktop sau clipboard ceva, Alegi NU.

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Ai o problema nu la imaginea de fundal, ci la afisarea pictogramelor. Cel mai probabil trebuie sa le schimbi fie din click dreapta si vezi ce ai la Icons, sau din Control Panel la Appearance and Settings. Poate fi si o eroare de la placa video.

| horia2012 a răspuns:

Te duci pe ecran-click dreapta-proprietati, si schimbi cu o alta imagine de fundal.
Sau, te duci in calculator, acolo unde ai fotografii, click dreapta pe o fotografie, - set desktop background-
"setare ca imagine de fundal".
Restart.
Nu stiu ce office ai, dar nu mai face asa ceva, deoarece prin copy-paste odata cu fotografia se salveza o gramada de date ascunse pe desktop,
care ingreuneaza calculatorul.
Daca mai ai fotografii in documente word si vrei sa le extragi sa le folosesti separat, du-te pe fotografia respectiva, click dreapta si
cauta functia "save as picture" (salveaza ca fotografie), si atunci vei
salva numai fotografia.

| evilboy08 explică (pentru horia2012):

Am Microsoft office 2003

| horia2012 a răspuns (pentru evilboy08):

Pentru Refacerea iconitelor poti incerca asta:
http://screeny05.deviantart.com/art/Rebuild-Icon-Cache-v0-7b-164152806
- te duci pe "download file" din dreapta.
si aici:
http://www.softpedia.com/......67401.html
- te duci pe "Softpedia Secure Download (US)" si astepti.
Programele sunt free, nu au nevoie de instalare.
Le incerci pe rand. Ele trebuie sa refaca iconitele
de pe desktop.
Mai fa asa. In windows XP trebuie sa stergi "clipboard"
Procedeaza asa.
1.Click pe Windows "Start" meniu si alege "Run."
2.Scrie in fereastra "clipbrd" si click "OK."
"Clipbook Viewer" o sa apara.
3.In meniul "Clipbook Viewer", click "Edit" si alege "Delete."
4.O sa te intrebe "Do you want to clear the contents of the Clipboard?" Click "Yes."
5.Inchide "Clipbook Viewer".
Dintr-un document Office 2003(word) nu poti
extrage si salva o fotografie.
Ce ti-am spus era pentru office 2010.
Am sa incerc daca se poate din Office 2007
si revin.