| xbugs a întrebat:

Am o problema la masina si sper ca ma puteti ajuta.
Azi dimineata ca de obicei am luam cheia de la masina si inainte sa rotesc cheia in contact am dat putin in spate (cheia ducandu-se ca si cum pe acolo sar porni masina) si cand sa dau in fata nu mai mergea.
Volanu se miscă,cheia o pot scoate din contact numai ca nu mai merge sa dau inainte sa pornesc masina cheia fiind blocata in pozitia aia.
CHEIA MERGE SCOASA.
Masina este un opel ascona, un model mai vechi dar e destul de buna(pana acum).
Am mai avut odata problema asta si mia rezolvato un prieten dar acum e plecat in italia deci... sper ca ma puteti ajuta.

1 răspuns:
| emilioano a răspuns:

Ai încercat sa schimbi vitezele ca poate ți blocat pe spate