| InStYle a întrebat:

Am o unitate Asus care nu citeste Cd-urile dar le invarte si nu imi apare nimic! va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Mihay4 a răspuns:

Poate DVD Writer Asus care citeste cd şi ruleaza nu invate laughing curatai laseru

| InStYle explică:

Este marca Asus are recorder dvd-writer DVD-r DL RW DVD multi recorder windows XP22 aparut in 2008 sau 2009 o am cam de 2 ani si nu prea am mai folosit CD-uri in ea. Dar nu am inteles ce lagatura are cablul de date?

| sorin_2008 a răspuns:

Ce tip este? SATA sau IDE? E noua? Este setata in bios? Ce sistem de operare (windows) folosesti? Incearca sa schimbi cablul de date... daca a mers inainte. Si nu in ultimul rand ce unitate optica ai de fapt: cd-player, recorder, dvd-writer? Cu cat dai mai multe detalii cu atat ai mai multe sanse sa te ajutam, altfel e aproape imposibil...