| nocomment_4400 a întrebat:

Am probleme cu yahoo messenger nu stiu ce sa ma mai fac m-am saturat sa tot intru online pe meebo sau celellalte chestii vreau si eu sa intru pe mess si nu pot tot imi sp: Sign in problemes:Messenger encountered a connection problem.Please check the network connection and then clik 'try again'
am verificat conectiunea network si e buna nu inteleg ce trebuie sa fac...va rog
multumesc
funda

3 răspunsuri:
| chakuza a răspuns:

Dai Uninstall la Yahoo Messenger. Apoi dai Restart, dai Defragment Disk ( Start\All Programs\System Tools\Defragment Disk). Apoi sterge fisierele temporare din temp asa :
start>run>%temp%...delete
start>run>temp...delete
start>run>prefetch...delete
Downloadeaza kitul de instalare Yahoo de aici : http://majorgeeks.com/Yahoo_Messenger_d4235.html si instaleaza. Ar trebui sa mearga.

| alexutza003 a răspuns:

Ai incercat sa il dezinstalezi si sa il instalezi din nou?

| Balonashh a răspuns:

Buna, nocomment!
In ultimult timp la Yahoo s-au facut multe update-uri si nu mai merge bine! Te sfatuiesc sa descarci Yahoo Messinger 11 Beta si nu o sa mai ai probleme. Asa mi s-a intamplat si mie si s-a rezolvat!
Sper ca am fost de folos! Chrissy.