| Mada_Madutssa_1996 a întrebat:

Am pus o cartela cosmote intr-un tel codat vodafone..nu a citit cartela dar dupa ce am pus vodafonul la loc..nu mi-a mai citit nici cartela Vodafone.(telefonul nu a fost lovit, nimic) pur si simplu nu ma lasa sa introduc codul PIN.s-a intamplat ceva cu telefonul?

Răspuns Câştigător
| ralucutzica a răspuns:

Pai asa am avut si eu.Deci daca este codat pe Vodafone trebuie bagata prima deci prima oara cartela de Vodafone, si incercata. Daca nu iti va merge nu mai insista si du-te undeva cu el.Iti spun canu ea foarte mult, ba chea foart putin ca-sa ti-l faca.Acuma sa iti explic de ce nu iti mai merge.Deci in momentul cand ai bagat cartela de Cosmote el nu a putut sa o citeasca deoarece era codat pe Vodafone, iar tu ar fi trebuit sa pui prima oara cartela de vodafone.Bafta.Funda?

| Mada_Madutssa_1996 explică (pentru ralucutzica):

Deci e suficient sa ma duc cu el la cei de la Vodafone si sa le explic situatia si il fac? mersi mult..ma cam panicasem..desii nu il atinsesem..nu nimic.pur si simplu nu mai citeste cartelele acum.

1 răspuns: