| greenmoon a întrebat:

Am sa apar intr-o revista cu cateva poezii...in,,vatra veche", din tg.-mures, si mi s-a spus ca-mi trebuie un fel de cv cu numele meu, data nasterii, detalii despre activitatea literara la scoala, si hobby. exista un astfel de format special pentru un CV? ...cu datele astea?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

1. Bravo! 2. Nu este un format strict pentru ca nu e un CV, este de fapt o scurta biografie. Te numesti X, esti in clasa y, e prima/doua oara cand publici un text, poate ai participat pe la concursuri, esti pasionata de echitatie si inot (de fapt de citit, dar imi place sa mint happy ). Stii cum se zice " spune-ne doua vorbe despre tine". Tu vei avea doua randuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista ceva standard. Scrii tu despre tine cu cuvintele tale. Vezi ca vor apare in revista linga poezii, ca sa te cunoasca lumea.
Felicitari pentru aparitia in revista!

| adishorMS a răspuns:

Scrii cate ceva despre tine ce a-r putea fii interesant