| w3iR a întrebat:

Am si eu o problema cu cei de la Vodafone...am cumparat un telefon in urma cu 2 ani la abonament blocat pe Vodafone ...si cand am fost la ei au spus ca trebuie sa platesc 50 de ron sa imi deblocheze telefonul. Pe net toti spun ca este gratuit. Astept un sfat cv.thinking

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Telefonul a fost luat cu o reducere mare tocmai pentru ca e blocat in retea.
Daca vrei sa il folosesti in alte retele, e normal sa iti ceara o suma. Oricum 50 lei e o suma foarte mica comparativ cu reducerile pe care le acorda la telefoane.
Nimic nu e gratis in viata, nu te mai lua dupa ce e pe net.winking
Bafta

| sNukki a răspuns:

Mi se pare corect sa platesti ca sa-ti decodeze telefonul`! Te poti duce si la un service de telefoane, nu numai la Vodafonehappy

| w3iR explică (pentru sNukki):

Pai da si dc toata lumea spune ca e gratuit si sunt obligati de ANCOM sau ceva de genu?

| sNukki a răspuns (pentru w3iR):

Parerea mea: nu orice serviciu prestat de catre cineva nu trebuie platit?

| Quanah a răspuns:

Daca gasesti pe cineva care le are cu decodatul, iti ia o nimica toata. Si sunt multi d-astia. Mie mi-au cerut 20 euro pentru decodat un amarat de Nokia. straight face

| Quanah a răspuns:

Cei de la Vodafone *. Am uitat sa specific xd