| mauitlawresgling13 a întrebat:

Am terminat anul acesta facultatea si mi-au dat o diploma, diploma aia e suficient sa te poti angaja? Am inteles ca peste 1 an se mai da una.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Diplomă de participare? Despre ce fel de Diplomă vorbim?

Diplomele sunt necesare doar la angajarea pe anumite funcții, nu la angajare în general.

Te poți angaja cu diploma de bac, cu cea de liceu, cu cea de generală etc.

| mauitlawresgling13 explică (pentru Frank51):

Imi trebuie aia de bac, dar aia de licenta e ok? am luat anul asta!

| Frank51 a răspuns (pentru mauitlawresgling13):

Ok, repet.

Nu ai nevoie de diploma de licență ca să te angajezi, doar dacă angajatorul îți cere asta.

| mauitlawresgling13 explică (pentru Frank51):

O sa-mi trebuiasca aia de bac ma, si daca am asta de licenta aia e, dar ce daca nu ai poza la aia de la bac mnu iti da un duplicat imediat?

| Frank51 a răspuns (pentru mauitlawresgling13):

Ești incoerent.

Duplicat la diplome nu există. Doar copii legalizate poți face.