| Alecsandraa97 a întrebat:

Am trecut pe cls 7 si am materii noibig grin cum ar fi chimia si civica. La chimie e greu? Trebuie caiet de mate?
Ms.

10 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna.
Daca nu inveti la chimie cand trebuie, ea devine un chin mai apoi, crede-ma. Nu mi s-a intamplat mie, ci colegilor mei.
Ideea este ca trebuie sa o prinzi din timp si trebuie sa inveti si sa fii foarte foarte pregatita. Nu strica nici putin lucru suplimentar, sa stii.
Da, trebuie caiet de mate happy

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Nu,nu este greu. Dar trebuie sa inveti!winking Si sa nu lasi vreo lectie neinvata ca o sa-ti fie greu apoi. O sa trebuiasca sa inveti simbolurile [fara ele nu poti sa faci nimicwinking!]. Si... tot felul' de definitii; scheme; configuratie electronica...etc. [eu ti-am zis cateva lucruri care v-a trebui sa le invetiwinking dar cel mai mult o sa-ti trebuiasca simbolurile fara ele nu poti sa faci nimic la chimie.] Si da iti trebuie caiet de mate.Succes!:*. Daca mai ai intrebari legate de chimia de a 7 a imi poti trimite mesaj.happy Pa-pa:*.

| Adina a răspuns:

Nu e grea chimia:]
Trebuie sa inveti acum.ca se pun "bazele casei"
Apoi va fi usor >; d
Da caiet de mate iti trebuie tongue
Bafta`>big grin

| buburuzaucigasa a răspuns:

Mie nu mi se pare grea chimie eu am la liceu 7 ore de chimie pe saptamana big grin si da iti trebuie caiet de matematica, iar civica este foarte usoara.

| Fluture a răspuns:

La chimie caiet de matematica, preferabil studentesc. Iar la civica iti trebuie dictando mic.
Chimia mea cel putin e foarte usoara, tinand cont ca stiu ce's vectoriilaughing, dar nu te speria...in general e usoara>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. la chimie nu e greu daca inveti, depinde si de profesor si da iti trebuie caiet de matematica, iar la civica o sa aveti oleac de scrisbig grin

| Myr3ll1994 a răspuns:

Nu este greu deloc o sa vezi, si da trebuie caiet de mate.

| Mitss a răspuns:

Civica este foarte usoara, si chimia... la inceput laughing!
Eu m-am incurcat putin cand am inceput sa lucram cu formule, dar daca invetzi nu o sa fie greu:*!
La chimie iti trebuie caiet de mate!
Succes >big grin

| Eusunteu a răspuns:

Daca inveti nu e greu.Depinde de ce profesor*a ai si de ceea ce iti cere:p. Da caiet de mate iti trebuie la chimie. Iar la civik e super tare.Iti trebuie un caiet de romanatongue

| Theyuu a răspuns:

Chimia nu e grea. Daca esti fata inteligenta o sa te descurci. O sa mai ai putine nelamuriri dar atata tot.In semestrul 2 e putin mai grea.

Civica... e foarte usoara.Adica nu prea trebuie sa inveti la ea.Acum depinde si de cum este profesorul pentru ca de obicei cei de civica vor sa fiti oameni "civilizati" deci poate ca profesorul este mai exigent dar materia nu e grea big grin
Te-am pupat Aleee:X
fundiiiitzaaa?:X