| NowForYou000 a întrebat:

Am trimis un colet prin curier, iar destinatarul nu l-a mai vrut si l-a trimis inapoi si ma costa returul. Trebuie sa apara si chiar nu am niciun ban acum, ce ma fac? Mi-l mai da inapoi?

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu ti-l da pana nu platesti returul. Va ramane o perioada in depozit apoi coletul va fi distrus.

| AFR81 a răspuns:

Asta e riscul vanzatorului atunci cand se alege plata ramburs, ca respectivul cumparator sa se razgandeasca si sa nu mai primeasca coletul, taxele de transport urmand a fi platite de cel care l-a expediat. Daca vrei sa-ti primesti produsul inapoi, trebuie sa achiti transportul. Daca nu, va fi tinut o perioada in depozit (nu stiu cat timp si nu stiu ce se va intampla, in caz de expirarea termenului, cu coletul), timp in care va trebui sa faci rost de bani.

| NowForYou000 explică (pentru AFR81):

Dar esti sigur ca il va mai tine acolo? Macar 2-3 zile pana fac rost de bani.

| AFR81 a răspuns (pentru NowForYou000):

Cred ca o sa-l tina o perioada. Suna la firma de curierat si intreaba pentru a fi sigur.

| NowForYou000 explică (pentru AFR81):

Cumparatorul l-a trimis ieri inapoi, va ajunge luni?

| AFR81 a răspuns (pentru NowForYou000):

Omule, nu sunt curier. Ti-am dat doar o parere. Pentru a afla date exacte si pentru a primi raspuns la intrebari de asa natura, suna la firma si intreaba.

| OldSoul a răspuns:

Nu-l vei primi daca nu platesti aceea suma.
Mai bine ai face rost de bani si l-ai platii, daca e ceva important.