| Uchida a întrebat:

Am un calculator ddr1, eu vreau sa-mi schimb tot din el ( placa de baza, placa video, ram-ul, etc. ) si vreau sa-mi schimb ddr-u, vreau ddr3, trebuie sa schimb placa de baza? Si vreau niste situri sau informatii ( in Calarasi ) de unde sa-mi iau piese. Cea mai buna oferta primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| StefanelAlex a răspuns:

Trebuie sa verifici specificatiile tehnice alte placii de baza. De regula placile care suporta ddr1 nu suporta ddr3. Tehnologiile sunt prea diferite pentru a fi incorporate in aceeasi placa de baza.

| Uchida explică (pentru StefanelAlex):

La asta ma gandesc, dar as vrea laptop :p. Dar vreau unul bun.

4 răspunsuri:
| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Trebuie sa schimbi toata unitatea.

| Pufffx a răspuns:

Mai bine ti-ai lua alta unitate ca daca schimbi tot ramai doar cu carcasa.thinking