| Jager a întrebat:

Am un colet comandat pe numele meu la Fan Courier, si am fost azi sa l ridic. Eu aveam doar cnp ul scris in telefon pentru ca buletinul era acasa si eram departe. Tipul a refuzat sa mi dea coletul pe baza ca nu am buletinul, dar aveam cnp ul si restul datelor.
e normal?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este normal si este obligatoriu sa elibereze coletul numai persoanei care prezinta si se legitimeaza cu un act de identitate (carte de identitate sau pasaport).

suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte normal... daca veneam eu si ridicam coletul in locul tau?

| Jager explică (pentru suntserios):

Dar sa zicem, o trimiteam pe maica-mea, doar cu cnp ul meu si buletinul ei, putea sa-l ridice?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| Ironwin a răspuns:

Da, cum te-ai prezentat tu putea sa mearga oricine sa ridice coletul in locul tau. Asta este motivul pentru care exista buletine.

| Jager explică (pentru Ironwin):

Ok si eu daca nu aveam buletinul, dar aveam codul awb, si toate detaliile despre comanda, nu trebuia sa mi dea?

| Cyrano a răspuns:

Depinde de operatorul FAN. Regula este ca trebuie sa prezinti buletinul pentru a se evita inselatoria.

| Vinsieu a răspuns:

E normal!
Daca mergeam eu, care stiu cnp-ul tau, era bine sa mi-l dea? Oricum era platit de tine.