| katalinu26 a întrebat:

Am un iphone 3g si vreau sa stiu, in cazul in care am net la cartela si ma duc undeva unde sa fie wi-fi, activezi wi-fi -ul si intru pe net, imi ia din netul de la cartela sau din cel de la wireless?

Răspuns Câştigător
| NivoALFA a răspuns:

Daca te connectezi la o retea wi-fi, nu o sa iti manance banii de pe cartela

2 răspunsuri:
| Seby80 a răspuns:

Eu am iPhone 4 si mereu cand folosesc wi-fi, intru la Setari --> General --> Retea si acolo inchid primele 2 optiuni, adica nu mai foloseste netul de pe cartela, si asa nu-ti mai poti face griji. O zi buna!

| MyhayBoSs97 a răspuns:

Wifi-ul la orice telefon este gratuit si nu-ti consuma traficu de date din cartela Bft!