| Parazitu1990 a întrebat:

am un laptop Asus g51j,am facut bios update, si cipul biosului s-a dus naibii.nu se mai aprinde ecranul.am gasit un nou cip gata programat cu ultima versiune de bios pentru modelul meu de laptop. daca il schimb, va functiona din nou? multumesc frumos! funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Alexmy a răspuns:

Da se poate schimba.
Dar de obicei cipurile sun integrate pe placa de baza asa ca tot trebuie sa te duci la cineva specializat.
Sau poate ai noroc sa nu fie lipit de placa de baza
Funda?

| Parazitu1990 explică (pentru Alexmy):

Multumesc frumos!

| Parazitu1990 explică (pentru Alexmy):

Daca update-ul a dat greu si am facut decat ceea ce scrie mai sus, ar putea sa fie "dusa" si alta compnenta?

| Alexmy a răspuns (pentru Parazitu1990):

Nu,nu are ce sa se mai strice