| Vendetta47 a întrebat:

Am un laptop cu windows 7 home premium 64 biti si 4GB ram si cand dau click >dreaptaPropiets pe My Computer scrie la RAM:4(3,89 usable).Ce inseamna? Adica de ce doar 3, 89 pot fi utilizati.Din cauza programelor?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Windows-ul foloseste atatia rami de cat are el nevoie! Depinde de multe lucruri!

| Vendetta47 explică (pentru lpavel):

Deci e recomandat sa am atata nu? Sau nu mi citeste?

| lpavel a răspuns (pentru Vendetta47):

Bine-nteles stai linistit Pc-ul iti functioneaza normal!

| Vendetta47 explică (pentru lpavel):

Ok mersi ai funda.

| lpavel a răspuns (pentru Vendetta47):

Imi pare bine ca ti-am fost de ajutor! happy

7 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

11mb sunt folositi de alte aplicatii sau de placa video. Nimic de speriat.

| Marion3tte a răspuns:

Asa este ca si sticuri si cd-uri...dvd-uri

| Malai_Andrei_1998 a răspuns:

Tu ai in laptop 4gb dar placa video placa sunet unele programe care vin instalate odata cu laptopul folosesc acei rami de 0.11 rami asa e si eu am 2 gb si imi arata 1, 96