| slim619 a întrebat:

Am un soboofer mai vechi si la care mi s-au ars boxele sau cel putin asa cred deoarece il conectez sobooferul merge se aunde basul si putina melodie din el dar boxele nu. As vrea sa stiu ce boxe ar trebui sa-mi cumpar.pe suboofer scrie L&S Electronic. Xbass PowerSound. iar din fiecare boxa ies doua fire (alb, negru) care se conecteaza in suboofer prin niste "cleme"

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

In principiu daca boxele tale nu au un volum maaare adica depasesc o juma de metru merge si cu difuzoare de 15-20 wati, chestia este ca le poti inlocui pe cele arse cu unele noi.Desfa una si scoate difuzorul ars si du-te cu el la un magazin de piese electronice si acolo poti gasi altele noi 2 buc.Simplu si nu cheltui multi bani.Inainte de a le monta urmareste la demontarea celor vechi firele, culorile ce duc pe clemele + si - sa le lipesti corespunzator la noile difuzoare (nu se ard insa vor suna ciudat ) Succes!