| ZuBby a întrebat:

Am un virus si nu merge sa deschid task manegerul.imi zice "task manager has been disabled by your administrator". am reinstalat si windowsul.am facut decat o singura partitie C ca sa nu mai am probleme. mi-a mers vreo zi.si acum iar imi aparestraight face. cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Laue a răspuns:

In windows XP (de altfel si la restul, cred) nu e recomandat sa ai doar o partitie. Cat despre task managerul tau, mai mult ca sigur ca a fost dezafectat de un virus, ceea ce inseamna ca l-ai luat de pe un site care il vizitezi frecvent. Reinstaleaza windowsul si fa cel putin 2 partitii. Ah, si pune si un antivirus bun, ca ESET.