| AdnanaIoanaaa a întrebat:

Anul acesta termin facultatea si as dori sa ma inscriu la master. As dori sa stiu, daca pe perioada verii mai primesc pensie de urmas.

Răspuns Câştigător
| kresycenzia a răspuns:

Adeverința pe care ți au dat o în luna octombrie de la facultate are valabilitate un an, adică vei primi pensie pana în luna septembrie. Iar când vei începe anul 1 master, vei duce din nou o adeverință care adeverințe în continuare valabilitate un an, și tot așa.

1 răspuns:
| sweetys a răspuns:

Pana la 1 octombrie primesti. Adica si luna septembrie. Cand te inscrii la master duci iar adeverinta de la secretariat la casa de pensii. Nu se face diferenta dintre un student care face 3 ani facultate si altul 6. App daca faci 26 de ani nu o sa mai primesti.