| 4evergentleman a întrebat:

Are ceva daca pun vanish unde pun și detergent in mașina de spălat? Am pus vanish in compartimentul acela special unde arata că simbol acea floare și nu a înlăturat petele deloc! Am folosit Vanish Oxi Action dar nu a scos deloc petele de pe haine.

Răspuns Câştigător
| nevermind1234 a răspuns:

Acolo unde este floarea aceea se pune balsamul de rufe. De asta nu a avut efect. Data viitoare aplici direct pe pata, freci puțin si apoi pui in mașina de spălat. Sau direct in cuva. Chiar așa scrie și pe eticheta produsului.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pune Vanish pe pete inainte cu 10 minute de a baga acele rufe la spalat. Nu se pune niciodata acolo unde spui tu. Oricum, daca petele sunt foarte vechi, este posibil sa nu dispară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa pui direct pe pata, nu în vreunul dintre cele trei compartimente.

| 4evergentleman explică (pentru anonim_4396):

Pun pe pata/pete Vanish sau detergent lichid de vase? Se pune 10 minute și apoi se freacă sau după 10 minute pun haina respectiva in mașină de spălat? Ce detergent de vase recomanzi sa aplic?happy

| 4evergentleman explică:

La pete de ulei mă refer, nu le-a scos!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru 4evergentleman):

Sunt si alte metode de a scoate petele de ulei
- se pune detergent de vase pe pata,se freaca bine, se clateste, apoi se spala normal
-nufar pentru pete, se pulverizeaza pe pata, se astepta cateva minute, se freaca, apoi se spala normal
In general petele de ulei daca apuca sa se fixeze si sa se invecheasca se scot mai greu spre deloc

| nevermind1234 a răspuns (pentru 4evergentleman):

Mersi de fundă. Eu acum văd comentariul despre petele de ulei. Sa știi ca așa cum ti-a răspuns #fatamuntilor mai sus, pentru petele de ulei cel mai sigur e detergentul de vase (Fairy sau Sano). Pentru restul merge Vanish.