| Bastanul2018 a întrebat:

As avea probleme dacă as trece la vama cu maxim o cutie de artificii adusa din Italia în România?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Citeste aici: https://bit.ly/3mvAeoX

| darrio2007 a răspuns:

Inca ce probleme!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oho si ce probleme daca treci cu materiale explozive...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe unde ai trece vama? Cu ce ai trece? Cu trenul, cu mașina proprie? Că în avion precis nu urci cu așa ceva. Materialele pirotehnice trebuie să le declari la vamă. Pentru că cei din vamă nu sunt obligați să știe ce conține fiecare cutie, ți-o vor reține, confisca. Iar dacă nu o declari și te prinde e și mai grav.

| mihai69 a răspuns:

Dacă sunt artificii, nu ar trebui să ai vreo problemă.
Să nu fie petarde, alea sunt interzise/ ilegale dacă nu ai firmă și documente.

| Bastanul2018 explică:

Este vorba de masina personala și trec prin vama veche.

| Laurentiu3673 a răspuns:

Ce artificii mai exact?