| havirneanu a întrebat:

As dori sa stiu daca pot pune piese din calculator de birou intr-un laptop! Daca da, ce piese se pot transfera?

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Da se pot tranfera anumite pise, dar s-ar putea ca nu sa se potriveasca. In primul rand vin ramii si placa video. Dupa aceea vine placa de retea, placa video, se poate sa vina si dvd-romul dar asta depinde daca e la fel ca la calculator.
Cam atat. Sper ca te-am ajutat.

| havirneanu explică (pentru alexy19a):

Aaa si am auzit ca se poate baga un hdd extern in laptop! E adevarat? Daca da, cum?

| alexy19a a răspuns (pentru havirneanu):

Pai... Asta nu stiu pentru ca nu am asa ceva. Dar am sa ma interesez la un prieten ca are el si revin cu edit big grin.

| alexy19a a răspuns (pentru havirneanu):

Da,am revenit. Am aflat ca el are un hdd extern conectat la un laptop Apple cu usb dublu. Iti trebuie usb dublu la laptop(Mult mai lat si mai gros, ca un fel de cablu cu disketa). Si m-am uitat si pe e mag cel mai ieftin Hdd extern e de la 250 de lei in sus.

| havirneanu explică (pentru alexy19a):

Inca ceva Daca am net prin Wifi pot transfera netul la un calculator de birou prin cablu de retea? daca da ce trebuie sa fac in control panel?

11 răspunsuri:
| havirneanu explică:

Aaaa... Si am auzit ca se poate baga un hdd extern in laptop. E adevarat? Daca da, cum?

| havirneanu explică:

Mda...din pacate nu pot pune nimic... mersi oricum

| alexy19a a răspuns (pentru havirneanu):

Cand spuneai "Nimic" te refereai la hdd extern?

| havirneanu explică (pentru alexy19a):

Nu la placile din PC sa le montez in laptop

| alexy19a a răspuns (pentru havirneanu):

Baga id alexy_al3xtzu ca nu imi mai apar notificarile.

| alexy19a a răspuns (pentru havirneanu):

Poi daca ai wifi dc sa te conectezi de la pc la laptop prin cablu de retea? Eu as prefera wifi pentru ca prinzi de la o distanta anumita depinde cat de puternec e routerul si nu stiu pentru ca eu folosesc routerul nu folosesc cablul de retea.

| havirneanu explică:

O ultima intrebare! Daca am net prin Wifi pot pune net la un pc de birou prin cablu de retea? Daca da, cum?