| syv12345 a întrebat:

As vrea sa ma ingras putin, vreo 5-10 kg dar nu stiu cum pot face asta, imi puteti da niste sugestii si niste exemple de alimente care ingrasa.multumesc.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Proteine....cat mai mult!

| Bernoullie a răspuns:

Ia pastile cu ulei de peste, una in fiecare zi. In plus ajuta si la sanatate.Am o prietena care s-a ingrasat 3.5 kg intr-o luna cu ele si au combatut si caderea parului.

| AndaDaniela a răspuns:

Ok...in primul rand nu trebuie sa faci exces de nimic! Sa nu incepi sa maninci paine din plin, carne sau mai stiu eu ce, sanatatea pe primul loc, nu?
Ar trebuii sa.ti stabilesti singur/a 3-4 mese pe zi, cu care sa fii sigur/a ca te saturi...alimentele consumate nu trebuie sa fie extrem de grase, poate diminteata poti sa mananci orice, la pranz poti manca ceva mai greu si poate seara sa manani mai mult, caci ce mananci seara se pune pe tine!
Ai grija ce prostie faci! Succes!

| elyn a răspuns:

Buna! Vitamine,cartofi, gogosi, fainoase, te ajuta, dar mai gandeste-te!

| AdelaAde7 a răspuns:

Buna, eu aveam aceeasi problema pana cand m-am pus sa mananc zilnic cartofi prajiti! Stiu ca nu sunt sanatosi dar m-au ajutat enorm, intr-o luna de la 44 de kg am ajuns la 48... ma simt bine deocamdata thinking nu am patit nimic am 1.58 si e destul de bine, dar inca mai vreau sa pun vreo 2-3 kg. Mananca multi cartofi prajiti asta e solutia... nu are rost sa te uiti la diete de ingrasare pe net ca e greu sa te tii de ele, si cine poate sa manance in fiecare zi ceea ce spun ei acolo. Bine inteles sa mananci odata pe zi o farfurie de cartofi prajiti cu paine dar dupa poti sa mananci ceva mai usor cum ar fi o supa de legume si etc. si mananca multa paine.

| IT97 a răspuns:

Faci cea mai mare greseala a vietii!