| AlxGoliatH a întrebat:

As vrea sa stiu ca la ce profil ar trebuie sa aplic daca vreau ca pe viitor sa am ca meserie ceva in management,marketing, inginer.

6 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Pai hotaraste-te..managementul/marketingul tin foarte mult de partea umana ( sociologie, filologie) si igineria de profile reale ( mate info, electronica, stiinte ale naturii etc.). Dar eu zic sa-ti alegi un liceu/profil in care stii ca te-ai descurca si din care ai putea iesi cu ceva folositor...mai incolo, vezi tu.

| strengaritzza a răspuns:

Facultatea de management, facultatea de inginerie, asta se imparte in mai multe ramuri: Inginerie auto, elctrica. etc.

| UnCorpSanatos a răspuns:

De exemplu in Cluj este in cadrul Universitatii Babes Bolyai, Facultatea de stiinte economice si gestiunea afacerilor "FSEGA" unde sunt profile: management, markenting, contabilitate, finante banci, informatica economica, etc.
Pentru a deveni inginer trebuie sa urmezi Politehnica care este o facultate mult mai grea in care faci 4 ani happy Funda?

| justsara a răspuns:

Poti alege un liceu economic, sau un profil de mate-info.happy Bafta

| Psychic a răspuns (pentru justsara):

Ai dreptate!

| AshleyB a răspuns:

Eu as zice orice profil dar totusi as tinde spre mate-info pentru ca iti va trebuie. matematica in practica - de-alde procente alea alea.winking