| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu o metoda de invatare mai rapid... orice chestie poate fi de ajutor big grin
FUNDA :X

5 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Poti sa iei pastile de memorie gen lecitina, memoplus sau chiar si suplimente alimentare ca de exemplu calciu, magneziu, zinc.
Sa citesti de 2-3x seara, sa nu te straduiesti mult atunci, dimineata mai citesti de cateva ori si ai retinut. :d
De obicei dimineata reti mult mai usor, citeste atunci lectile :d

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Pai inchide calculatoru si scrie chestiile importante pe o foaie si repetale cu voce tare(e mai usor de zis decat de facut)

| Ayna a răspuns:

Aoleu! Imi aduc aminte cind eram micuta si nu puteam invata o poezie. Tata mi-a desenat poezia pe o foaie big grin
Avea petru strofe si fiecare strofa avea peisajul sau.Am mai citit-o de citeva ori si gata! Am invatat-o foarte usor.Doar era de ajuns sa imi imaginez desenul.
Alta ar fi sa scrii ceea ce inveti sub fonograma unui cintec pe care il vei asculta de mai multe ori in timp ce stai la calculator sau faci ceva prin casa.Iti va intra in cap fara sa doresti.
Sau maninca ceva dulce. Dupa aceasta concentratia e mai mare.Si fa o pauza din 20 in 20 de minute.Creerul functioneaza numai 20 de minute dupa care oboseste.Succese!

| pixie13mango a răspuns:

Un lucru bun ar fi ca atunci cand inveti sa fii odihnit, sa nu ai nimic pormit de genul calculator sau televizor care sa iti distraga atentia si de preferabil sa inveti cu voce tare. La mine merge. Bafta!