| anonim_4396 a întrebat:

Salut all, am dat de o mare belea azi, aseara mi-am schimbat parola de la Administrator de la pc si am facut un alt "profil" sa zic asa, si de pe el postez intrebarea ca am uitat parola la Administrator, am scris la password hint acolo o parte a parolei si am incercat o groaza de combinatii dar nu a mers niciuna, aveam litere mari litere mici si numere si daca nu ma insel si simboluri de genu $#$@ straight face stiu ca-s cam prost dar imi poate spune cineva cum sa fac sa ma loghez iar pe Administrator, la pc am acces de pe alt cont din ala... funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merge lejer cu un Ophcrack. In general trebuie sa faci un cd bootabil cu el si cand pornesti calculatorul iti va afisa toate parolele de pe conturi, admin sau user, dar nu e cazul aici, e de ajuns sa-l iei si sa-l rulezi. L-am folosit fara probleme si pe linux asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji, doar urmeaza instrunctiunile.

http://ophcrack.sourceforge.net/

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pfiu mersi boss, o sa incerc sa vad daca functioneaza si o sa te anuntwinking happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin reinstalarea windowsului rezolvi problema.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Dar nu vreau sa il reistalez windowsul, stiu ca mai e o metoda manuala de a rezolva problema...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Off totusi nu imi e clar...imi poate explica cineva cat de cat cum sta treaba? si nu vreau sa resetez windowsul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...am uitat sa precizez ca am windows 7

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No laughing am incurcat de fiecare data cand am scris parola cate o litera, de fapt am scris alt cuvant cu o litera diferenta de celalalt, mersi tuturor pentru ajutorwinking...da stiu ca is cam prost uneori laughing

| ionut258 a răspuns:

Citeste aici:
http://answers.microsoft.com/......4c328dd063
poate gasesti ceva care sa te ajute.