| Kornuletz540 a întrebat:

Atunci când sunteți într-o situație în care viața vă este pusă în pericol, spre exemplu sunteți într-un magazin care este jefuit iar hoțul vă pune arma la cap sau vă plimbați pe stradă noaptea și dintr-o dată cineva vă pune cuțitul la gât, sau vă răpește cu o dubă, voi cum ați reacționa și cum ar fi bine să reacționezi în așa fel încât să scapi din încurcătură?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ți s-a întâmplat des să-ți pună cineva pistolul la cap sau să fii răpit cu o dubă?

| gabicoo a răspuns:

Un sfat: Nu te mai uita la filme americane.

| Lupică27 a răspuns (pentru gabicoo):

Asta se uita la desene animate pe bulgari care filme americane?

| mODIN a răspuns:

La faza cu magazinul: stai pe loc si taci din gura. Hotii nu au venit acolo pentru tine, deci nu te vor rani fara motiv.

La faza cu noaptea pe strada: Daca ii poti trage una si dupa sa fugi, o faci. Daca nu, asculti ce zice, ii dai portofelul, banii, sau ce altceva iti cere.

La faza cu duba: Daca patesti asta, probabil cineva te vrea pe tine in mod expres, deci aia a fost laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș încerca să-l dezarmez într-un fel.

| Lupică27 a răspuns:

Kornuletz, ce faci ma, te-ai mai tuns cu breton la spate?
Pai in principiu ai doua solutii:
1. Lupti cu atacatorul riscandu-ti viata.
2. Te lasi luat prizonier.
Niciuna dintre variante nu iti garanteaza siguranta.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Cea mai corectă reactie e reactia pentru situatia respectivă, detaliile conteaza foarte mult.

Daca un hot imi pune pistolul la cap intr-un magazin, vrea sa fure nu?
ii spun ca stau cuminte si-l las sa-si desfasoare treaba, nu apar si nu imi risc eu viata pentru magazin.