| maryusGosSu a întrebat:

Aveti cumva idee daca pot sa dau cu var simplu peste lavabil, am murdarit in cateva locuri unul din peretele clasei si trebuie sa-l varuiesc,.
un raspuns concret?
mersi, funda
daca nu stiti nu raspundeti va rog

Răspuns Câştigător
| mihaitudor973 a răspuns:

Nu este foarte indicat. Mai bine incearca sa cuteti murdaria cu un burete si apa cu putin sapun. Doar e vopsea lavabila...
Daca nu reusesti, da tot cu lavabila. Nu trebuie neaparat sa iei o galeta mare (15-20 kg) ci una mai mica, atat cat sa iti ajunga sa dai peretele respectiv. Daca incerci sa dai decat pe pata, pot aparea diferente de culoare.
Ca un sfat suplimentar, poti masca pata sau petele (daca se poate) cu un poster sau cu un tablou.

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca nu reusesti cu apa si sapun, si varul este de culoare alba, se poate curata cu solutie de clor. Daca nu reusesti nici asa, nu ai incotro si cumperi niste var, neaparat lavabil ca altfel nu face priza si se cojeste, si acoperi petele. Succes!

| PetreConstanta a răspuns:

Lavabil peste lavabil si var peste var altfel se cojeste in timp