| tigru1 a întrebat:

Azi 21.08. 2017 nu m-am prezentat la bac la Romana la proba scrisa ca nu am vrut...merge sa ma duc decat la o proba scrisa din 3? ca miercuri am la istorie, nici acolo nu ma duc, vreau sa ma duc decat vineri la geografie...pot sa ma duc decat la una?

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa te duci la ce vrei. Si daca iei iti raman celelalte pentru anul viitor.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

La cum ai scris aici pe TPU : mai bine te duci in padure; da'l in pisici de bac. laughing De ce dracu ai pierdut 12 ani pe acolo?

| tigru1 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

laughing)))))) buna idee

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru tigru1):

Graba strica baba; ai grija cu bacul, maestre!
Bafta deasa si mult succes!

| Skiller1997 a răspuns:

Te duci doar la una dar nu mai poti face nimic, te duci ca sa vezi ce nota vei lua dar te duci degeaba

| tigru1 explică (pentru Skiller1997):

Stiu...dar merge sa ma duc decat la una nu?

| sorinake a răspuns (pentru tigru1):

Nu merge sa te duci DOAR la una.

Intre timp citeste putin : https://cuvantultinerilor.ro/cum-se-scrie-corect/decat-si-doar-diferente/

| EuDOarSieu a răspuns (pentru sorinake):

L-ai omorât. De ce crezi că n-a fost la proba de limba și literatura română? Pentru că nu o știe. laughing Gramatica e grele.

| sorinake a răspuns (pentru EuDOarSieu):

O sa se duca DECAT la istorie laughing)

| Skiller1997 a răspuns:

Da merge.