| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Azi nu m-am dus la scoala pentru ca nu am avut cu ce sa merg,autobuzurile care treceau nu au oprit, am stat 2 ore in statie poate vine altul, degeaba.Ce motiv sa scrie mama in scutirea de motivare a absentelor scrisa de mana.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate poti sa rezolvi cu diriginta ca sa nu irosesti o scutire pe asa ceva.
Dar daca chiar nu merge, poate scrie motive familiale, nu esti obligat oricum sa spui in acea scutire de ce n-ai ajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa scrie ca ai avut o problema de familie, asa nu se cer detalii deoarece se intelege ca e personal

| aneliram a răspuns:

De ce nu vorbești cu diriga, ești navetist o să te înțeleagă.

| valentinatvd a răspuns:

Motive personale, ai dreptul la 5 zile pe anul scolar in care parintii sa ti motiveze absenta.

| RebelulDan a răspuns:

Incompetenta guvernului happy

| ManRight2000 a răspuns:

Poti scrie ca vehiculul respectiv(autobuz sau ce o fi) a omis statia respectiva, rezultand astfel absenta mea in ziua cutare si va rog sa imi motivati absenta sau ceva in genul.Mai bine nu oferi motive medicale, daca nu e cazul, ca se poate intampla ceva grav(cunosc caz concret).

| sse28 a răspuns:

Probleme medicale