| EdiT a întrebat:

Bă cine e aia Hatsune Miku ^.^?

6 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Din ce am citit eu este un vocaloid adica o simulare vocalo-vizuala creata de niste baieti de la Crypton Future Media bazat pe tehnologie Yamaha.
Mai pe scurt o holograma...
Aseara am dat si eu de o melodie de-a ei pe youtube din greseala.
http://www.youtube.com/watch?v=DTXO7KGHtjI&feature=player_embedded
TRebuie sa recunosc ca e draguta melodia asta, macar de as intelege ce zice:))
Oricum interesant...

| AnneSweet a răspuns (pentru Oanny):

Onee-chan.In melodie spune ca este printesa numarul #1 din lume. Si ca toata lumea trebuie sa vada cum isi aranjeaza parul in fiecare zi, sa o admire din cap pana in picioare, sa spuna "Te iubesc" la fiecare cuvant rostit de ea si sa spuna tot timpul ca e kawaii adica draguta ^^ :3

| Skylerx a răspuns:

Este un anime creat de Saki Fujita. Are par albastru, codite mari, o fustita, o bluza cu cravata. Funda please?

| KyraW a răspuns:

Ce ma?! Nu sti cine e aia Hatsune Miku?! Ei bine nici euhee heeStiu ce e un personaj anime cu uniforma scoalara si par albastru funky. Apare intr-un anime, dar nu-s tiu cum se numeste

| camelia15 a răspuns:

Hatsune Miku este un vocaloid si nu apare in nicun anime. Mie una mi se pare foarte kawaii!

| xXAndreeaAliceXx a răspuns:

Ea este un vocaloid.
Vocaloid (Vocal + Android) este un software sintetizator-vocal creat original de compania Yamaha in 2003, acest software le permite compozitorilor sa creeze vocalize in propriile pc-uri prin simpla tastare a versurilor si setarea notei muzicale pentru creatia lor. Mai pe scurt... este un program de calculator ce canta versurile pe care le introduci.

Ea este o creatie a Crypton Future Media ca A doua Generatie de Vocaloizi (Vocaloid 2) in 2007 la Sapporo, Japonia. Software-ul Hatsune Miku a devenit cel mai bine vandut software in 2007. In iunie 2009, albumul Supercell interpretat de Hatsune Miku si publicat de Sony Entertainment a castigat discul de aur in Japonia. Are par albastru, par lung... cravata. etc... Mie imi place totusi. xD