| ContDOARdeINTREBARI a întrebat:

Baieti cineva are o operatie de Peritonita de acum 3 ani si este de la buric in jos cam 5 cm.si inca nu i s'au topit firele! este normal sau. sau cum ar trebui sa procedeze?

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Normal firele se topesc in 1-2 luni, aici este ceva ciudat la mijloc. straight face
Sa mearga la medicul de familie sa vb despre problema.

| blackwidow a răspuns:

Esti sigur ca i-au pus fire resorbabile, pentru ca durata maxima a absorbtiei totale a si celor mai groase fire(cele din Polidioxanona) este de 210 zile, adica aproximativ sapte luni? Daca esti sigur, recomand sa ajungi la chirurgul care a operat pesoana in cauza. Numai bine