| bushkin a întrebat:

Bebelusii, cat sunt inca nenascuti, simt sentimentele mamei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, traiesc toate sentimentele odata cu mamica lor. ii aud vocea, deci trebuie sa ii vorbesti cu dragoste si sa-i spui ca il iubesti si astepti sa il tii in brate, nu plange, nu fii trista, nu participa la nici un eveniment trist pe cat se poate. gaseste in fiecare zi citeva minute cu sotul tau, ca sa iti mangaie burtica si sa ii vorbeasca bebe-ului. o sa ii recunoasca vocea cand se va naste si se va acomoda repede si fara suferinta in mediul casei voastre dupa nastere. asculta muzica buna, (nu zgomotoasa) si fii fericita. esti foarte importanta pentru micut, esti mamica lui! felicitari pentru ca te-ai hotarat sa aduci pe lume un sufletel. Binecuvantari...

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA DA! Evita stressul, si tot ce te poate agita, enerva, etc... Vorbeste-i, Iubeste-l, mangaie burtica, chiar daca e asa mic, canta-i, pune-i muzica! - Mozart e cel mai indicat, pentru ca stimuleaza dezvoltarea nervoasa in mod pozitiv, eponential! Sanatate!

April
| April a răspuns:

Da, simt, si e minunat ca te preocupa ideea aceasta.Mama are importanta foarte mare caci timp de noua luni copilul traieste in pantecul ei in atmosfera pe care i=o creeaza ea.DE ACEEA E BINE SA ADOPTI NUMAI STARILE POZITIVE chiar atunci cand acest lucru pare extrem de dificil.MERITA SA FACI ACEST efort de dragul copilului. Daca vrei sa ai un copil valoros cu o individualitate puternica, completa, de un copil fericit evita toate trairile negative. Evita mania, gelozia, posesivitatea, cicaleala, certurile. Bucura-te, roaga-te, danseaza, asculta muzica, mai ales clasica.Se spune chiar ca muzica lui Mozart ar avea efecte benefice... Spun toate acestea de cate ori am ocazia sa discut cu vreo tanara viitoare mamica...Caci mie nu mi-a spus niciodata cineva cat de importanta este starea psihica a mamei pentru fat... mi=am permis sa fiu trista si copilul meu, astazi adolescent, e usor melancolic...Fiti fericiti, tu si copilul tau!

| alinutzaa2009 a răspuns:

Asa se zice.