| Louuder98 a întrebat:

Am împlinit 18 ani în septembrie dar am depus cererea pentru alocatie abia luna trecuta. Din cate am inteles ar trebui sa vina de luna asta dar vreau sa stiu daca o sa iau bani si pe octombrie, noiembrie. Menţionez ca alocatia trebuia sa intre de pe 12 decembrie si încă nu am primit-o.

Răspuns Câştigător
| UnderPressure a răspuns:

Tot ce vine retroactiv, sau "toata odata" (somaj, pensie, alocatie, salariu), dureaza, asa se intampla cand ai de primit din urma.
Deocamdata vezi ca ai copiat aceiasi intrebare ca sa o pui mai sus, cu tot cu "Alege un răspuns câştigător". happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, o sa iti vina toata odata si daca nu, te interesezi la secretariat si eventual faci o cerere pentru primirea alocatiei si pe lunile respective.

| Louuder98 explică:

Pentru alocatie *