| AL1993 a întrebat:

am cumparat Pramistar 600mg cu Pramiracetam prin reteta de la psihiatru si nu doresc sa le folosesc. In prospect scrie ca sunt bune pentru imbunatatirea memoriei si atentiei. Practic devii mai inteligent. Pe langa ele am primit si antidepresivele (care sunt motivul principal pentru care m-am dus). Eu vreau doar sa nu mai am stare de depresie, in trecut a fost ok cu antidepresive, nu inteleg de ce ma forteaza sa iau si astea pentru atentie. Nu doresc sa le folosesc. Pretul a fost 70 lei. Aruncati in aer.
Intrebarea este: ce pot sa fac cu ele? Nu am inteles precis daca este ilegal sau nu sa le vand. imi este frica sa pun anunt pe olx sau ceva de genul. Exista sansa sa imi recuperez macar o parte de bani pe ele? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| dreams0423 a răspuns:

Eu zic sa le iei. Nu te fac mai inteligent dar o sa te ajute sa te concentrezi de ex. tu daca ai o stare depresiva nu te poti concentra la alte lucruri sau sa ti minte ceva pentru ca te obsedeaza chestia aia care te-a adus in situatia respectiva. Iti dau un sfat du-te intr-un loc ca un parc unde sa fii singur in zilele cu soare pentru ca de la soare preluam vitamina D3 care este o cauza a fericirii noastre si timp de 30-60 min gandeste-te de ce esti asa si aminteste-ti ca viata merge inainte. App si nu vine acele pastile daca sunt pe reteta ca s-ar putea sa ai probleme