| ChocoHeidi a întrebat:

Bună happy. Am și eu o nelămurire, ca să nu mor proastă : Nu de multă timp am primit un ipod touch. Am instalat tot ce trebuia în telefon (iTunes etc.). Problema este că atunci când îl conectez la calculator, pe ecranul telefonului imi apare că USB-ul trebuie conectat la iTunes (am cont pe iTunes și pot să instalez aplicații din site) și nu imi mai dispare chestia aia de pe ecran (îl închid și îl deschid dar degeaba). Evident dau fundă pentru răspunsuri utile.

Răspuns Câştigător
| sonny89 a răspuns:

Nu prea am inteles mare lucru din ce ai spus tu. Ai spus initial ca ai primit un iPod Touch, apoi vorbesti de un telefon. Eu am iPod Touch si daca ma faci sa inteleg care e problema ta, as putea incerca sa te ajut. Din ce-am inteles eu pana acum, pare sa iti apara iconita de la iTunes cu cea de USB pe ecranul iPod-ului. Gresesc? Incearca sa reinstalezi softul. Un update sau un restore.
Pentru restore e mai simplu sa cauti pe vreun site softul pe care vrei sa-l instalezi si care sa fie acceptat de dispozitivul tau. Iar ca sa il gasesti prin calculator dupa ce l-ai descarcat, tii SHIFT-ul apasat si apoi dai click pe Restore. Apoi cauti fisierul cu extensia. ipsw si il selectezi.