| feefy a întrebat:

Buna
am luat de la veterinar o solutie pentru gandaci
vreau so folosesc in casa
solutia se numeste ca-othrine sc 25
a mai folosit cineva?
e buna?
ma afecteaza daca stau in casa dupa ce il pulverizez?
mai multe detalii va rog

1 răspuns:
| 1Q a răspuns:

Denumire K-OTHRINE 25 SC
Mod de actiune piretroid de sinteza ce actioneaza asupra sistemului nervos al insectelor prin contact si in mai mica masura prin ingestie. in prima faza ca-othrine determina stimularea sistemului nervos al insectelor, ceea ce duce la o excitabilitate ridicata, iar in faza yrmatoare determina paralizia totala a acestora.
Substanta activa deltametrin 25 g/l
Mod ambalare 10 ml
UM buc
Pret 0.00 lei
Comanda minima 1
Comanda maxima 500
Moment aplicare La aparitia insectelor.
Observatii La aplicarea in fisuri si crapaturi se foloseste o solutie de 1%, de exemplu 1 parte ca-othrine 25 SC la 99 parti apa si se aplica atat cat este necesar. In conditii de clima tropicala utilizatai doza cea mai ridicata.
DOZE:
- insecte taratoare pe suprafete neporoase (sticla, plstic): 50-60 ml/5 l apa/100 mp
- insecte taratoare pe supraefete poroase (beton, tencuiala, caramida): 25-30 ml/5 L apa/50 mp
- insecte zburatoare pe suprafete neporoase 30-40 ml/5 L apa/100 mp
- insecte zburatoare pe suprafete poroase 15-20 ml/5 L apa/50 mp
Insectele care pot fi combatute includ clasele:
- hymenoptera (viespi, furnici)
- diptera (muste)
- hemiptera (plosnite)
- lepidoptera (molii)
- coleoptera (gandaci)

bft