| mihaela909 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor urgent! Pisica mea are purici si am luat si eu de la ea asa ca va rog sa imi dati niste sfaturi pentru a scapa de ei deoarece nici nu pot dormi noaptea, ma gadila! Funda pentru raspunsul cel mai de folos. Multumesc!
P.S: Am scuturat totul, dar nimic.

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Se gasesc tot felul de pudre la farmacia veterinara pentru a scapa de purici pisicuta ta! Pana nu va scapa pisica de purici nici tu nu vei putea scapa deoarece ii vei lua mereu de la ea. Dupa ce o deparazitezi poti spala toata lenjeria si lucrurile care pot avea purici si asa vei scapa! Multa bafta! happy

| mihaela909 explică (pentru Xenya):

In ultimul timp nu m-am atins de motan deoarece stau la casa si el pleaca, nu sta prin curte si ia purici de la alte pisici. Asa ca as vrea sa scap eu de ei nu motanul.Eu l-am mai dat cu prafuri, solutii, i-am pus si zgarda anti purici, a scapat de ei dar sa agatat odata intr-un copac cu ea si era sa moara chiar daca era simpla nu avea margele sau altceva.Nu are nici un rost i-am facut si baie, m-am chinuit degeaba nu scapa de ei!

| Xenya a răspuns (pentru mihaela909):

Pana nu va scapa de purici motanul nu cred ca o sa scapi de ei pentru ca se pot lua usor! Incearca sa il deparazitezi in fiecare zi! Tu poti cumpara o solutie de la veterinar si o poti aplica si in casa! Veterinarul va stii ce solutie sa iti dea! Multa bafta!

4 răspunsuri:
| edylucky a răspuns:

Mai intai dai pisica ta cu o pudra de la farmacie intrebi pe doamna de la farmacie de pudra pentru purici dupa ce pisica ta e cujratata faci o baie cu apa fierbinte si te speli calumea asa vei scapa si tu de ei dupa speli scuturi tot ce ar putea avea purici in casa ta

| mihaela909 explică:

Dar naturiste?
Am auzit ca este ceva cu o lamaie fiarta in apa si apoi pulverizezi pe pisica aceasta solutie.Cine a incercat, are vreun efect?