| naoko a întrebat:

am nevoie de ajutor, nu stiu ce s-a intamplat dar, eu am windous 7 ultimate si am un pc fujitsu siemes amilo(calculator nu laptop)+(nu ma pricep la denumiri de calculatoare) si de cateva zile a inceput sa mearga naspa, adica:
-ecranul o ia razna
-se blocheaza tot
-cand se blocheaza trebuie sa il sting din priza
-cand il aprind de exemplu azi l-am aprins si cand sa se faca ecranu so stins si beculetele erau aprinse doar ca ecranul era ca si cum ar fi stins calculatorul
-Display driver stopped responding and has recovered si sub scrie Display driver ATI Radeon Family sttoped responded and successfully recovered.
ajutati-ma va rod din tot sufletul meu ca nu mai rezist ma enervez din cauza asta. Dau funda si la toti vot

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Dezinstaleaza driverele de la placa video. Descarca de pe site-ul official ati-amd http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx driverele corespunzatoare si instaleaza.

| akka4 a răspuns:

Placa video este de vinawinking

| Gagicaru a răspuns:

Dul la doctor, sufera de utilizator incompetent boala fff grea la calculatorea daca nu e tratat mai repede isi da scurt-cirtuite