| DouaPuncteD a întrebat:

Am nevoie de un sfat si de aia vreau sa va povestesc...

Deci am avut o infectie la degetul mare de la picior de un an [ acum vorbesc la trecut ]. Am fost la un chirurg care mi-a scos unghia dupa 5 luni mi s-a facut la loc, nu m-am mai dus de frica, dar in vara implinesc 3 ani de cand am infectie mi-e foarte frica fiindca imi poate ajunge la articulatii sad. Spuneti-mi cate ceva, cum sa tratez, sau daca ati mai avut cazuri respectiv daca cunoasteti cazuri.sad multumesc foarte mult

5 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Dc nu te internesi si gata stai o saptamana doua si gata si nu mai trebuie sa mergi la scoala sau la servici ca mergand rana aia nu iti trece si mai stai dupa aia si acasa pana iti trece de tot

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Poate noi iti dam sfaturi cat de cat utile dar ar trebui sa te duci la medic. PaPa PuP

| DouaPuncteD explică:

Vreau sa va spun ca si acum in prezent il mai tratez dar nu stiu cu ce sad ...am incercat si iod, resp betadina.sad antibiotice

| AnonymuxX a răspuns:

Daca ai infectie... foloseste apa oxigenata si dupa puneti un pansapent cu rivanol cateva zile sa nu se mai infectezebig grin

| Alessio_8778 a răspuns:

Nimeni nu e in masura sa iti cunoasca problema mai bine decat medicul! nu vrei sa te duci e problema ta. bunicul meu a avut infectie la picior, a refuzat sa se trateze pe faptul ca o sa ii treaca. nu a fost asa.infectia i se extins pe tot piciorul, treburile s-au agravat trebuia sa il amputeze, iar a refuzat mai tarziu a dat in ceva mai naspa si i s-a innegrit piciorul si dupa cateva saptamani i-a cazut de la tibie in jos, doctorul nu mai avea ce sa ii faca. s-a mai chinuit sa traiasca cateva luni in chinuri apoi s-a stins! Eu nu vreau sa te sperii, insa du-te la medic pana nu e prea tarziu ca el e singurul care te poate ajuta