| tacanel a întrebat:

am niste filme in format mkv, imi poate zice cineva daca le pun pe dvd se pot vedea pe dvd player pe tv? adica vreau sa stiu daca formatul mkv se poate vedea pe dvd player la televizor

Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

Formatul mkv este intalnit la discurile Blu Ray,playerul tau trebuie sa aiba decodor mkv in softul lui, altfel nu va merge, sau sa ai direct un blu ray player.

2 răspunsuri:
| haifisch a răspuns:

Nu stiu sigur, dar poti incerca. In Nero exista un program de facut DVD-uri compatibile cu DVD playerele. Dar nu mai stiu cum ii zice. Si nici in calculator nu il am. Cauta in Nero si o sa te descurci. Daca nu poti sa le pui de DVD in.mkv, le convertesti.

| tacanel explică:

Daca pun niste filme pe dvd care sunt in format mkv (matroska video), se pot vedea dupa aceea pe dvd player?